پخش زنده حرم ها

فتاوای آیة الله کابلی

 • دستکاری کنتور آب و برق و ...
  باآرزوی سلامتی برای معظم له؛ کسی که با من در یک خانه در افغانستان زندگی می کند بادست بردن به کنتور برق کاری کرده که پول نمی آید! و یا خیلی کم می آید! به نظر جنابعالی این چه حکمی دارد؟ مشروعیت دارد؟ یا خیر.
 • خمس خانواده مستاجر که درآمد زیادی ندارند.
  با سلام و احترام خانواده ای که درآمد زیادی نداشته و مستاجر هستند، طی چندین سال برای ازدواج پسر جوانشان پول پس انداز می کنند. آیا به آن پول پس انداز شده خمس تعلق می گیرد یا نه؟
 • شریک بودن فرد رای دهنده در خیانت کاندیدا
  سلام و عرض ادب خدمت شما اگر ما به شورای ولایتی و یا ریاست جمهوری رای بدهیم و این فرد بعداً در کدام کار خیانت کند آیا ما که به او رای داده ایم در خیانت او شریک هستیم؟ یا نه. لطفاً واضح جواب دهید تشکر.
 • برگزاری مراسم عقد و عروسی در ایام فاطمیه
  با سلام حضور مقام مرجعیت؛ برگزاری مراسم عقد و عروسی در ایام فاطمیه چه حکمی دارد؟ با تشکر.
 • عید و ایام فاطمیه
  با سلام. با شروع سال 1393 که مصادف با دهه فاطمیه می باشد، عید گرفتن چه حکمی دارد؟
روند شکل گیری گروه‌های تکفیری در جهان اسلام مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

آنچه در زیر آمده حاصل گفتگو پیرامون شکل گیری گروه های تکفیری در جهان اسلام با حجت الاسلام علیزاده موسوی است.

شکل گیری اعتقاد تکفیری در اسلام به چه شکل بوده است؟

ابتدا باید در این زمینه توضیح بدهم که متاسفانه طی چند سال اخیر جهان اسلام با مبحث یا فتنه تکفیر روبرو شده است و واقعیت این است که شرایطی را که در این چند سال تجربه کرده سابقه آن در گذشته وجود نداشته است.

ادامه مطلب...
 
کتاب معجم الاحادیث آیت الله محسنی، به کسب مقام علمی برتر نایل شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

معجم الاحادیث المعتبره) اثر علمی آیت الله العظمی محسنی، از سدِ سه دوره رقابت گذشت و ریکارد بست

در محفل تجلیل از کتاب‌های برتر در سطح بین المللی، کتاب روایی ۸جلدی، معجم الاحادیث المعتبره نوشته حضرت آیت الله العظمی محسنی در سه دوره، و در سه رقابت، به عنوان کتاب برتر و اول شناخته شده است .

ادامه مطلب...
 
سند طالبان برای ورود به بهشت + عکس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

حراج و فروش بهشت توسط طالبان - بهشت ارزان شد کسی بی خبر نماند

فرماندهان طالبان با اعطای مدرک کتبی به شبه‌نظامیان این گروه، آنان را به حملات انتحاری و رفتن به بهشت تشویق می‌کنند.

فروش بهشت در برخی از گروه‌های مسیحی یک امر عادی است اما در طول چند سال گذشته این موضوع در بین گروه‌های شبه‌نظامی در افغانستان و پاکستان نیز رواج یافته است. شبه‌نظامیان طالبان در افغانستان و پاکستان معتقدند که با عملیات انتحاری مستقیم به بهشت می‌روند.

ادامه مطلب...
 
کارشکنی و تخریب کاری آشکار علمای پاکستان در جریانات افغانستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

در حالی که شورای علمای افغانستان پیش شرط های این شورا را برای برگزاری نشست علما از سوی پاکستان پذیرفته شده می داند اما شورای علمای پاکستان برای شرکت شان در این نشست به این دو پیش شرط تاکید می ورزند.

به گزارش یک، شورای علمای پاکستان هشدار می دهد که اگر در نشست علما در کابل بر ضد گروه طالبان فتوا صادر شود و طالبان در این نشست حضور نداشسته باشند علمای پاکستان در این نشست اشتراک نخواهند کرد

ادامه مطلب...
 
نوزدهمین سالیاد شهدای مظلوم افشار گرامی باد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

نوزدهمین سالیاد شهدای مظلوم قتل عام افشار کابل گرامی باد

فاجعه افشار که در تاریخ 21 دلو 1371 خورشیدی بر مردم منطقه افشار کابل تحمیل شد، در واقع یکی از وحشتناک ترین و خونین ترین فاجعه ها درتاریخ معاصر افغانستان می باشد.  اکنون نوزده سال از آن روز سیاه و مصیبت عظیم می گذرد، از زخم های افشار هنوز خون می چکد و از ویرانه های افشار هنوز فریاد زنان و کودکان مظلوم و بی پناهی که در رگبار گلوله و رقص برچه های خون آشامان، مورد تجاوز قرار گرفته و به خون غلطیدند، به گوش می رسد. افشار زخم ناسور بر پیشانی تاریخ معاصر افغانستان می باشد و لکه ننگ ابدی بر دامن قاتلین افشار که وجدان انسانی هرگز آنها را نخواهند بخشید. یاد و نام کودکان بی گناه ، زنان و دختران شهید و پیر مردان بی دفاع شهدای افشار کابل گرامی باد.

ادامه مطلب...
 
شورای علمای افغانستان: جنگ و مسلمان کشی از نظر اسلام ناروا و گناه کبیره ست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اعضای شورای سراسری علمای افغانستان در دیداری با حامد کرزی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، دشمنی میان مسلمانان، جنگ و مسلمان کشی و ضرر رساندن به مسلمانان را از نظر اسلام ناروا و گناه کبیره دانسته، گفتند که جزای آن جهنم می باشد.

در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری انجام شد، قطعنامه شورای سرتاسری علمای افغانستان توسط مولوی عطاالله لودین معاون شورای عالی صلح و عضو شورای سرتاسری علمای افغانستان قرائت گردید

ادامه مطلب...
 
افغانستان ماهواره به فضا پرتاب می‌کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

وزارت مخابرات افغانستان اعلام کرده است که به منظور تامین ارتباطات داخلی و بین المللی اولین ماهواره اش رابه فضا پر تاب می کند.

امیرزی سنگین وزیر مخابرات افغانستان به بی بی سی گفت:" قرار است این ماهواره توسط یک شرکت بین المللی به فضا پر تاپ شود که هزینه آن بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار خواهد بود." او افزود که کابینه افغانستان این طرح وزارت مخابرات را تصویب کرده است

ادامه مطلب...
 
پارلمان افغانستان، طرح کاهش مصارف ازدواج جوانان را قانونی می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

اعضای کمیسیون صحت و جوانان ولسی جرگه روی طرحی کار کرده اند که قرار است پس از تصویب و توشیح این طرح، مصارف ازدواج و مراسم عروسی در افغانستان به حداقل برسد.
داکتر نقیب الله فایق رییس این کمیسیون به خبرگزاری بخدی گفته که آنها کار روی این طرح را تمام کردند و قرار است به زودی این طرح، به مجلس عمومی ولسی جرگه برای بحث و رای گیری پیشکش شود.
آقای فایق می گوید در صورت که اعضای ولسی جرگه به این طرح رای مثبت بدهند، بعدا برای توشیح به رییس جمهوری فرستاده می شود

ادامه مطلب...
 
زلمی رسول:افغانستان از فتوای مفتی اعظم عربستان علیه حمله انتحاری حمایت می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

زلمی رسول وزیر امور خارجه افغانستان در نشست سازمان همکاری اسلامی در شهر قاهره، از کشورهای اسلامی خواست تا علیه تروریزم متحد شوند.  وزارت امورخارجه در خبرنامه ای اعلام کرده است که زلمی رسول این موضوع را روز سه شنبه درنشست آمادگی وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی بیان کرده است.

رسول در سخنان خود دراین نشست هم صدایی و همبستگی امت اسلام را یک ضرورت خوانده و افزود که افغانستان

ادامه مطلب...
 
برگزاری نشست علمای دینی در کابل، هست ها و بایدها مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

مقام های وزارت امور خارجه می گویند که مقام های کشور با پاکستان برای برگزاری کنفرانس اسلامی در حال مذاکره هستند

به باور کارشناسان،‌ اکنون که قرار است این کنفرانس تنها به پاکستان و افغانستان محدود شود، این امر باید به دقت مورد توجه قرار گیرد که علمای شرکت کننده در این کنفرانس از چه میزان جایگاه و اعتبار دینی و علمی و اجتماعی برخوردار اند؛ تا بتوان با تصمیم آنها به یک نتیجه معتبر و مهم،‌ امید بست

ادامه مطلب...
 
مسابقه بزرگ کتابخوانی در مسجد جامع الزهرا کابل برگزار شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

مسابقه بزرگ کتاب خوانی از سوی انجمن افلاح در مسجد جامع الزهرا به مناسبت میلاد پیامبر خاتم و سلاله پاکش امام جعفرصادق برگزار شد. استاد محقق دربخشی از صحبت هایش در این مراسم به نحوه عملکردهای تبلیغاتی پیامبر اسلام اشاره کرده از عدم صداقت در تبلیغات افراد و فعالیت رسانه های مجازی در کشور انتقاد کرده خواهان تبلیغات افراد و رسانه ها به روش پیامبر شد

ادامه مطلب...
 
کنفرانس علمی سیره نبوی در کابل برگزار شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

کنفرانس علمی تحقیقی بررسی تعلیمات مدنی سیرت نبوی روز چهار شنبه از سوی مرکز آکادمی علوم در کابل برگزار شد .

به گزارش تمدن، سخنرانان این کنفرانس با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب علیه اسلام و مسلمانان اظهار داشتند که

ادامه مطلب...
 
رئیس جمهور کرزی از علمای اسلام چه انتظاری دارد؟! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس جمهور از علمای اسلام چه انتظاری دارد؟!

رئیس جمهور کرزی به اعضای شورای سراسری علمای افغانستان که در ماه سنبله ۱۳۹۱در ارگ ریاست‌جمهوری گردهم ‌آمده بودند بیان داشت که هر چند دشمنان مردم افغانستان به نام دین اسلام، مردم بی‌گناه کشور را در حمله‌های انتحاری و انفجاری به قتل می‌رسانند؛ اما علمای افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان در برابر این اعمال خاموش هستند. کرزی گفت: جهان اسلام با خطر بزرگی که به‌نام دین اسلام از سوی تروریستان در افغانستان و منطقه انجام می‌شود، مواجه است

ادامه مطلب...
 
مشاور رئیس جمهور کرزی: وهابیت در صدد ایجاد تفرقه بین مردم افغانستان می باشد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یوسف واعظی، مشاور رئیس جمهور کرزی در امور دینی که برای شرکت در بیست و ششمین اجلاس سران کشورهای اسلامی به تهران سفر کرده است، در گفتگو با خبرگزار ی آوا، خاطر نشان نمود: با برپایی چنین کنفرانس هایی برادران شیعه وسنی با افکار و اندیشه ای یکدیگر آشنا می شوند و رسوبات و کدورتهایی را که دشمنان در سالهای گذشته میان آنها(شیعه و سنی) ایجاد کرده اند، از بین می رود.

ادامه مطلب...
 
تظاهرات ها در سراسر جهان علیه کشتار شیعیان هزاره در کویته پاکستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

شهر آنکارا ترکیه پس از آنکه در حادثه اسفناک پنجشنبه آخر ماه صفر در سالروز رحلت رسول خاتم در عملدار رود کویته پاکستان صدها تن از مردم شیعه هزاره که به جرم داشتن مذهب شیعه و نژاد خاص شهید و زخمی شدند، هزاران تن در سراسر جهان با راه اندازی تظاهرات و راهپیمایی مسالمت آمیز ضمن محکوم نمودن این کشتارها، حمایت شان را از خواست های مدنی و شهروندی هزاران عزادار شهر کویته اعلام داشتند.      گزارش تصویری کاملی از این تظاهرات ها در سراسر جهان را در ادامه ببینید
ادامه مطلب...
 
همايش تجليل از مقام علمي علامه سردار كابلي در کابل برگزار شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

همايش يادبود از مقام علمي علامه حيدرقلي معروف به سردار كابلي روز جمعه (29 جدي) به ابتكار دست اندركاران روزنامه سخن جديد در حسينيه و تالار سخنراني‏ هاي حوزه علميه خاتم النبيين(ص)‌برگزار گرديد.

در اين همايش كه با حضور علما،‌ اساتيد دانشگاه و اقشار مختلف مردم ترتيب يافته بود، سخنرانان پيرامون جايگاه علمي اين عالم فقيد سخنراني نموده و از جايگاه علم و عالم

ادامه مطلب...
 
بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان در رابطه با کشتار مسلمانان در کویته پاکستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان در رابطه با کشتار مسلمانان در کویته پاکستان:  حوادث جانکاه متعدد شهر کويته و پشاور و کراچي ثابت کرد که حکومت پاکستان بي عرضه بوده و توانائي حفظ امنيت مردم خود را ندارد و لازم است که هرچه زودتر از قدرت کناره گيري نموده، اسباب رسوائي خود را بيشتر از اين فراهم نسازد.

ادامه مطلب...
 
حضور۱۰۲كشور و 300 شخصیت اسلامی در بیست و ششمین كنفرانس وحدت اسلامی - تهران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از حضور ۱۰۲كشور جهان در كنفرانس وحدت امسال خبر داد و گفت: تهاجم دشمن در دوره كنونی علیه وحدت بیش از هر زمان دیگر است.

به گزارش پایگاه شیعیان افغانستان به نقل از خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله محسن اراكی در سخنانی در نشست خبری بیست و ششمین كنفرانس وحدت اسلامی كه

ادامه مطلب...
 
طرح بزرگ مسلمانان‌ اروپا برای اطعام نیازمندان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

با فرا رسيدن زمستان و نفوذ سرمای شديد در اروپا، مساجد و سازمان‌ های اسلامی مستقر در این قاره با گشودن درهای اين مراكز، به ياری افراد بی ‌خانمان و بی ‌بضاعت می ‌شتابند.

با گسترش این فرهنگ و افزایش بحران اقتصادی در اروپا و به تبع آن بالا رفتن شمار نیازمندان، مسلمانان اروپایی ابراز امیدواری می کنند این اقدام باعث خنثی شدن هرچه بیشتر تبلیغات ضد اسلامی رسانه ها شود.

ادامه مطلب...
 
نامگذاری روز جهانی پیامبر اعظم، مشت محکمی بر دهان اهانت کنندگان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: کسانی که با نام شیعه و یا سنی، جنگ های فرقه ای راه می اندازند قطعا هر دو از آبشخور دشمنان اسلام آب می خورند، چرا که در فضای خصمانه، مکتب اسلام حقیقی، معارف دین و اهل بیت(ع) فرصت تابش و ارائه پیدا نمی کند

ادامه مطلب...
 
زیارت و درددل مستقیم باامام رضا ازراه دور با تلفن+پخش زنده مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

مژده به زایران و ارادتمندان حرم امام رضا (ع) .   به اطلاع عاشقان و مشتاقان حرم ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا میرسانیم کسانی که به هر دلیلی نمی توانند از راه ها و کشورهای دور حضورا به زیارت امام رضا مشرف شوند ارادتمندان به آستان حضرتش از این پس می‌توانند با تماس مستقیم تلفنی با روضه منوره از راه دور حرم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام، را زیارت كرده و حاجت و درد دلهای خود را بطور مستقیم با امام هشتم در میان بگذارند.

ادامه مطلب...
 
نماینده افغانستان به کشتار شیعیان کویته پاکستان واکنش نشان داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

در پی شهادت ده‌ها تن از شیعیان هزاره پاکستان به دست تروریست‌ها، نماینده دولت افغانستان در سازمان ملل واکنش نشان داده و این عمل تروریست‌ها را تهدیدی جدی برای امنیت منطقه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه شیعیان افغانستان، «ظاهر طنین» در واکنش به شهادت جمعی از شیعیان شهر کویته به دست تروریست‌ها، خواستار بسیج عمومی

ادامه مطلب...
 
پیام آیة الله کابلی به مناسبت شهادت شیعیان کویته-پاکستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

از حکومت پاکستان که متأسفانه خود عامل اصلی فرقه گرایی و تشنّج های داخلی در پاکستان و افغانستان است، جداً می خواهم که عاملین این جنایت و سر کرده های این گروهک تروریستی را در اسرع وقت دستگیر نموده و در جلو چشم خانواده های شهداء به سزای اعمال شان برسانند، هر گونه تسامح و سهل انگاری، خیانت به ملت مسلمان پاکستان خواهد بود...

ادامه مطلب...
 
اهدای‌ وصیتنامه حکومتی حضرت‌علی(ع) به محمد مرسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اهدای‌ وصیتنامه و حکومت نامه سیاسی و مدیریتی حضرت‌علی(ع) به محمد مرسی

به گزارش پایگاه شیعیان افغانستان، اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که «حسن خلف» از شیوخ سرشناس قبایل صحرای سینا، طی اظهاراتی خطاب به "محمد مرسی" رییس جمهور مصر گفت: برای اینکه بتوانی بهتر مسایل سیاسی را اداره کنی، وصیتنامه امام علی علیه السلام به مالک اشتر را به تو هدیه می دهم.

ادامه مطلب...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 9

حدیث روز

ساعت سایت

لوگوی سایت هادر باره پایگاه

* پایگاه تخصصی شیعیان افغانستان، رسانه عام و همگانی برای کلیه اقشار، اقوام، احزاب، نهادها و عموم جامعه تشیع افغانستان است و وابستگی فکری، سیاسی و مالی به هیچ جایی ندارد.

* به عقیده ما حفظ و حراست از وحدت ملی و تقریب مذهبی و تقویت اخوت و برادری در افغانستان امروز از مهم ترین وظایف و واجبات هر افغان و زمینه ساز ترقی و پیشرفت همه جانبه افغانستان است به همین جهت از مهم ترین اصول و سیاست های این پایگاه تقویت و حمایت از این ایده و تفکر است.

*مقالات ارسالی نویسندگان محترم در این سایت بیانگر دیدگاه خود آنهاست و مطالب ارسال شده مخل به وحدت ملی و تقریب مذهبی نباشد.

نظر سنجی

اختلاف و درگیری میان مسلمین و پیروان مذاهب نتیجه کدام یک از موارد زیر است؟
 
Warning: include(template.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dehkadej/domains/dehkadejahani.com/public_html/demo1/templates/joomina-downloadcenter/index.php on line 208 Warning: include(): Failed opening 'template.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/dehkadej/domains/dehkadejahani.com/public_html/demo1/templates/joomina-downloadcenter/index.php on line 208